Edebiyat

Benden hoşlanıyordun, bana aşıktın ama başkasını seviyordun…

Aslında kısacık bir öyküye dalmışız, hicranla dolu. Dili olsaydı gönlümün başlangıcımızın mucizeleri doğurduğunu söylerdi.  İster inan ister inanma, seni sevmek bu yaşımda başıma gelen en güzel, en nitelikli şeydi.  Bana sevmesini öğrettin, ilk aşkın acısını da tattırdın, boğazımdaki düğümü tanıttın. Gönlüm dile gelseydi eminim ki şu sözler dökülürdü;

‘İyi ki sendin!’

İnancımın zedelendiği bir tarihte çıktın karşıma, ben değil sen çaldın kapımı.  Dürüstlüğün, içten samimiyetin bağladı kalbimi kalbine.  Hatırla güneşi doğuran uzun konuşmalarımızı, aramızdaki kilometreler ve bilmem kaç şehir vardı. Fakat çok yakındın, her anımda elimi tutuyordun.  Öyle derinden, öyle sarsılmaz bir bütün gibi hissettim varlığını. 

Yüzün solmazdı, insanları sevmek üzerine yaratılmış gibiydin.  Gamsızlığının ardında yatan acıları bana gösterdiğin için teşekkür ederim.  Değerli olduğumu hissetmemi sağladı, yaşamına dokunduğumu fark ettim.  Ya da öyle sandım. 

Küçük bir oyunumuz vardı, bize özel sadece bizi güldüren.  Kurucu sendin, oyuncuysa ben. Üç sorudan oluşan bu küçük oyun beni hep mutlu kıldı, bilmeni isterim. 

Sorardın;

Benden hoşlanıyor musun?

Evet derdim,

Sorardın;

Bana aşık mısın?

Evet derdim,

Sorardın;

Beni seviyor musun?

Henüz değil derdim,

Aynı soruları sorma sırası bana geldiğinde, komik cevaplar versen de son cevabın canımı acıtırdı.  Sevgi zaman gerektirir hemen olmaz deyişin, kalbimi her seferinde incitti.  Bense hep yalan söyledim, aşık olmadan çok önce sevmiştim.

Bana sarıldığında gözlerinde başka birini gördüğümü sanırdım.  Ona baktığını, onu hala sevdiğini sezerdim lakin soramazdım. Çünkü yanımda kalmanı delicesine istiyordum, zamanla beni seveceğine inanmak daha kolay gelmişti.  Göğsüme uzandığında beni mi, onu mu hayal ettiğini bilemezdim.  Gözlerinde o mu vardı?

Beni kandırdın mı, gözlerini her kapayışında onu mu hayal ettin.  Doğru söyle demeyeceğim, başın omuzumdayken hayali varlığı altında ezildim.  Şimdi seni nasıl seveceğim? Benden hoşlanıyordun, bana aşıktın ama başkasını seviyordun…

  • Semra Şenol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir