Sosyal İçerikler Gündem

Hibrit Çalışma Ne Demek?

2020 yılının ortalarından itibaren dünya genelinde yaşanan salgın, teknolojinin sınır tanımadan gelişmesiyle birlikte çalışma sistemi de büyük ölçüde değişiklik gösterdi. Uzaktan çalışma istemine geçmek isteyen şirketler gerekli alt yapıyı henüz oluşturamadığı için bir uygulama modeline geçerek Hibrit Çalışma Metodunu geliştirdi.

Yeni çağ insanın adapte olmaya çalıştığı hibrit çalışma modeli kısaca yarı ev yarı ofis olarak tanımlanabilir. Ofisteki kalabalığı yok etmek ve rahat bir çalışma ortamı yaratmak adına düşünülen bu sistemde çalışanlar günün belli saatlerini ofiste geçirirken diğer mesaiyi saatlerinde istedikleri ortamda çalışma lüksüne sahipler.

Hibrit çalışma sistemine göre haftanın belirli günlerini ofiste geçiren çalışanlar geri kalan günlerde evden veya dışarıdan iş hayatına devam edebiliyor. Amerika’da yapılan bir anket çalışanların %55’inin hibrit çalışma modelinin daha verimli olduğunu ve tercihlerinin bu yönde olduğunu belirtiyor.

Çalışanları özgür kılan ve dört duvar mekan zorunluluğunu ortadan kaldıran bu sistem önümüzdeki yıllarda daha da yayıngınlaşacak gibi görünüyor….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir